W większości przypadków prace budowlane doprowadzają do tego, że powstaje ogromna ilość niepotrzebnego nikomu gruzu, z którym nie za bardzo mamy co zrobić. Aby go zutylizować konieczne jest zamówienie kontenera, który zostanie na naszą posesję podstawiony i będziemy mogli cały niepotrzebny gruz posprzątać i wyrzucić.

Koszt kontenera

Kontener na gruz nie jest dużym wydatkiem. Zazwyczaj jego koszt to około 700-1000 złotych. W tej cenie otrzymamy kontener na okres tygodnia i w tym czasie będziemy musieli go zapełnić, aby mógł zostać odebrany. Warszawa jest miastem, gdzie cena kontenera jest zazwyczaj w tym wyższym przedziale około 1000 złotych. W mniejszych miejscowościach możemy go wynająć czasami nawet taniej. Wywóz gruzu jest więc dosyć tani i każdy kto potrzebuje posprzątać swoją posesję może taki kontener zamówić i pozbyć się śmieci.
Koniecznie trzeba wiedzieć o tym, że musimy zapełnić kontener. Jeśli tego nie zrobimy to i tak nie będziemy mogli zapłacić przykładowo za pół kontenera. Będziemy musieli ponieść koszt całego. Warto dlatego dobrze to przemyśleć i zamówić kontener wtedy, kiedy rzeczywiście będzie nam potrzebny.