Mieszkanie z ogródkiem w nowoczesnym apartamentowcu czy bloku to popularne rozwiązanie. Wiele osób docenia połączenie wygody miejskiego życia ze spokojem własnego ogródka. Wystarczy skrawek ziemi, aby móc cieszyć się bliskością natury. Trzeba tylko wiedzieć, jak zagospodarować niewielką przestrzeń, by jej nie przytłoczyć. Podpowiadamy zatem, jak wybrać drewniany domek do małego ogrodu.

Nowoczesne domki letniskowe – dlaczego warto postawić domek w swoim ogrodzie?

Na stronie https://nowoczesne-domki.pl/ znajdziesz domki o powierzchni kilku metrów kwadratowych (oczywiście dostępne są także większe konstrukcje). Takie małe domki – w formie domku narzędziowego czy ogrodowego – idealnie dopełnią niewielką przestrzeń przydomowego ogródka.

Drewniane domki są bardzo praktyczne, ponieważ stwarzają dodatkową przestrzeń użytkową. Możesz w nich urządzić miejsce do relaksu (zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na domek z tarasem) czy do przechowywania (mebli ogrodowych, narzędzi, rowerów, zabawek itp.).

Konstrukcje domków letniskowych są odporne na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Drewniane domy letniskowe buduje się z drewna pozyskiwanego z drzew iglastych. Ponadto można je zamówić od razu zaimpregnowane specjalistycznymi preparatami do konserwacji i pielęgnacji drewna.

Projekty domów mogą być zmodyfikowane według potrzeb konkretnego klienta. Możesz zdecydować się na domek z tarasem, dodatkowymi oknami czy zadaszeniem. Istnieje także możliwość wybrania koloru domku, dzięki czemu idealnie dopasujesz go do swojego ogrodu. Naturalne drewno zawsze wygląda estetycznie, a drewniany domek to uroczy element dekoracyjny.

Jak wybrać drewniany domek do małego ogródka?

To, że masz niewielki ogródek (na przykład przynależący do mieszkania w bloku), nie oznacza, że musisz rezygnować z elementów architektury ogrodowej. Wybór domków letniskowych jest naprawdę duży, a co za tym idzie – możesz idealnie dopasować wielkość domku do rozmiarów swojego ogródka.

Oczywiście lepiej zdecydować się na mały domek, który nie przytłoczy przestrzeni. Możesz go postawić w narożniku działki lub bezpośrednio obok wyjścia na taras (jeżeli jest taka możliwość).

Jeżeli nie masz tarasu przy wyjściu z mieszkania, to koniecznie zdecyduj się na domek drewniany z tarasem i zadaszeniem. Dzięki temu zyskasz przestrzeń do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Montaż domku nie sprawia żadnych trudności. Drewniane domki są dużo tańsze niż murowane i można je postawić samodzielnie.

Jeżeli potrzebujesz drewnianego domku do przydomowego ogródka, to nie musisz specjalnie projektować przestrzeni w jego wnętrzu. Lepszym pomysłem będzie wykorzystanie domku do przechowywania. Tym bardziej że w mieszkaniu zwykle nie ma na to miejsca. Taki drewniany domek posłuży do przechowywania narzędzi, kosiarki, mebli ogrodowych, grilla, zabawek dziecięcych oraz innych rzeczy.