Jeśli w trakcie budowy bądź remontu domu zdecydowaliście się na montaż kominka, czeka nas kilka dodatkowych decyzji. Różnią się one bowiem wieloma czynnikami – kształtem, wielkością, materiałem używanym do spalania, kosztami eksploatacji, sposobem obsługi… Jaki wybór będzie dla nas najlepszy?

Kominki Poznań Obornicka

Pierwsza decyzja, jaką powinniśmy podjąć dotyczy paliwa, którego chcemy używać do spalania. Do wyboru mamy kominki gazowe, w których używane są gazy i oleje opałowe, oraz kominki na paliwo stałe – węgiel czy drewno. Te pierwsze są zdecydowanie wygodniejsze, drugie natomiast tańsze i bardziej klimatyczne. Kolejna decyzja powinna tyczyć się tego, czy chcemy kominek wolnostojący, tak zwaną kozę, czy też wbudowany w ścianę na stałe.

wkłady kominkowe trójstronne

Tutaj też mamy do wyboru kilka możliwości. Poza tradycyjnym kominkiem możemy się zdecydować na kominek dwustronny, montowany w ścianach łącznych. Tym sposobem cieszymy się widokiem ognia z dwóch pomieszczeń. Są też specjalne wkłady kominkowe trójstronne, z trzema szybami, dające możliwość cieszenia się widokiem ognia z trzech stron. Na koniec pozostaje kwestia wyglądu, ale to już indywidualna sprawa każdego człowieka.