Najczęściej wykorzystywanym materiałem o zastosowaniu okryciowym są plandeki. Materiał jest wodoodporny i zapewnia ochronę przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi: deszcz, wiatr, śnieg, słońce. Skuteczne zabezpieczenie, istotnie wpływa na jakość przechowywanych surowców, np. drewna kominkowego. Dodatkowo plandeki są wytrzymałe i elastyczne, co zapewnia dobre dopasowanie do kształtu i długotrwałe użytkowanie.

Warto nadmienić, że popularność plandek jako zabezpieczenie na zewnątrz z uwagi na uniwersalne zastosowanie. Plandeka może służyć jako zabezpieczenie dachu, przyczepy, piaskownicy czy drewna. Raz kupione okrycie można wykorzystać wielokrotnie zależnie od potrzeb. Plandeka to nie jest zakup jednorazowy więc warto przemyśleć wybór.

Plandeki na drewno kominkowe

Do zabezpieczenia składu różnego rodzaju materiałów w tym drewna kominkowego przed zimą lub innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi plandeki nadają się idealnie. Cechy materiału spełniają wszelkie wymogi zastosowania na zewnątrz. Zależnie czy będzie to zastosowanie tymczasowe czy długookresowe wyboru można dokonać między tkaniną PE (PP) 200g/m2 lub PCV 650g/m2.

Plandeki PE są tańsze, lżejsze ale za to mnie wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Przy częstym zakładaniu i zdejmowaniu istnieje ryzyko przerwania ciągłości materiału co sprawia, że właściwości wodoodporne zostaną zaprzepaszczone.

Plandeka gumowana PCV ma większą gramaturę dzięki czemu jest zdecydowanie trwalsza, ale także 3 razy droższa. Natomiast jest to materiał wart inwestycji jeśli zakładamy wieloletnie wykorzystanie lub potrzebujemy sprawdzonego i niezawodnego okrycia.

Niezależnie od tego jaki materiał wybierzemy, każdy skutecznie zabezpieczy drewno kominkowe przechowywane na zewnątrz. Głównym kryterium wyboru tkaniny jest cena plandeki i planowany czas wykorzystania. Jednak okrycia PE są zdecydowanie bardziej popularne i szeroko dostępne.

Plandeki na wymiar – sprzedaż

Dużą popularnością cieszy się produkcja plandek na wymiar, gdyż otrzymany produkt jest idealnie skrojony na wskazany wymiar. Dodatkowo jest spersonalizowany pod kątem koloru i zakutych oczek. Jak można się domyśleć, nie są to okrycia dostępne prosto z półki. Produkcja następuje dopiero po złożeniu zamówienia. Plandeki zgodne z wytycznymi Klienta wykonuje www.firmadp.pl . Mają także plandeki dostępne od ręki w gotowych formatach standardowych (wyłącznie tkanina PE). Jest to idealne rozwiązanie w nagłych sytuacjach. Firma działa w internecie i zapewnia szybka dostawę na terenie Polski.