Kupno mieszkania to marzenie wielu osób. Gdy już jednak mamy szansę kupić mieszkanie, to przed nami staje kolejny problem, kupić mieszkanie nowe od dewelopera, czy może używane, z drugiej ręki? Każdy wybór ma swoje wady i zalety. Z reguły wolimy jednak mieszkania nowe, których my jesteśmy pierwszymi właścicielami.

Propozycje deweloperów

Mieszkania od dewelopera są często reklamowane w mediach takich jak radio, internet, a czasem również telewizja. W mieście takim jak Poznań nie ma problemu ze znalezieniem nowego mieszkania, które dopiero co powstało, bądź dopiero powstaje. Podobnie jest zresztą w większości większych miast w Polsce. Budowlanka i deweloperka to prężnie rozwijające się branże.
Bardzo często deweloperzy sprzedają mieszkania, które jeszcze nie zostały wybudowane. Kupujący wpłacają zaliczkę, a nie jeden raz nawet całą kwotę i czekają na to, aż mieszkanie zostanie im oddane do użytkowania, zamieszkania. Nie warto kupować mieszkań, które fizycznie nie istnieją, ponieważ może się okazać że zostaniemy z kredytem na mieszkanie, którego nie ma, albo stracimy oszczędności życia. Niestety wielu deweloperów w ten sposób oszukało swoich klientów. Jeśli kupujemy mieszkanie, to tylko takie, w którym od razu można zamieszkać.