Kostka brukowa znajduje się niemal na każdym podwórku. Nic dziwnego, ponieważ naprawdę ładnie wygląda sprawia, że plac przed posesją wydaje się ładniejszy, większy, bogatszy. Koszt ułożenia kostki brukowej jest jednak spory i dlatego warto szukać promocji u producentów. Zakup kostki to przecież nie wszystko, a trzeba jeszcze pokryć koszt prac brukarzy i robót ziemnych.

Jak dziś cenią kostkę?

Układanie kostki Warszawa będzie na pewno droższe, niż w innej miejscowości. Koszt ułożenia metra kostki to z reguły około 70-100 złotych. Wszystko zależy od konkretnego rodzaju kostki brukowej. Może być to na przykład kostka brukowa betonowa, ale istnieje również kostka kamienna. Są jej różne wielkości, więc wybór jest naprawdę spory i na pierwszy rzut oka może być on sporym problemem.
Kostkę najlepiej kupować bezpośrednio u producenta. Wtedy mamy szansę na zakup w najlepszej cenie. Oczywiście przy małych ilościach możemy nie odczuć różnicy w cenie ale przy większym placu cena producenta na pewno będzie atrakcyjniejsza. Z reguły koszt ułożenia i zakupu kostki pod niewielki plac przy domu jednorodzinnym to około 30 tysięcy złotych.