Szpachla gipsowa – jak wybrać najlepszy produkt?

Szpachla gipsowa to materiał, który z powodzeniem można wykorzystać do wykończenia ścian w budynku. Jeśli chcesz wybrać najlepszy produkt dla siebie, warto zapoznać się z tym, na co powinieneś zwrócić uwagę. Poza tym, musisz również wiedzieć, ile kosztuje szpachla gipsowa.

Ile kosztuje szpachla gipsowa?

Cena szpachli gipsowej zależy m.in. od jej producenta, rozmiaru opakowania oraz ilości zakupionych sztuk. Średni koszt szpachli gipsowej to około 4-5 zł za kg. Warto mieć na uwadze, że ostateczna cena może być różna w zależności od konkretnej oferty w sklepie.

O czym warto pamiętać przy wyborze szpachli gipsowej?

1. Rodzaj szpachli gipsowej – w zależności od tego, do czego potrzebujesz szpachli gipsowej, warto wybrać produkt o odpowiedniej konsystencji. W sprzedaży dostępne są m.in. szpachle gipsowe lekkie, uniwersalne, szybkoschnące, samopoziomujące.

2. Pojemność opakowania – warto dokładnie zaplanować ilość potrzebnej szpachli gipsowej, aby uniknąć konieczności częstego chodzenia po materiał. Przy wyborze opakowania warto również wziąć pod uwagę jego łatwość obsługi w trakcie pracy.

3. Marka – podobnie jak w przypadku innych materiałów budowlanych, warto zwrócić uwagę na markę producenta. Wybierając szpachlę gipsową znanego i renomowanego producenta, mamy większą pewność, że produkt będzie charakteryzował się wysoką jakością.

4. Czas schnięcia – szczególnie ważne przy wyborze szpachli gipsowej na większą powierzchnię. Wybierając szybkoschnący produkt, ułatwisz sobie pracę i skrócisz czas wykończenia ścian.

5. Cechy dodatkowe – niektóre szpachle gipsowe wzbogacane są o dodatkowe właściwości, jak np. łatwe szlifowanie, minimalizacja kurzu, odporność na wilgoć i pleśń. Przy wyborze szpachli gipsowej warto zwrócić również na takie cechy uwagę.

Fachowcy zalecają wybieranie szpachli gipsowej dobrej jakości, należy też zwrócić uwagę na pozostałe parametry charakteryzujące dany produkt. Przed zakupem warto też dokładnie obliczyć ilość materiału, którą będziemy potrzebowali do wykonania prac remontowych lub wykończeniowych. Uwzględnij także czas schnięcia szpachli gipsowej, szczególnie, jeśli chcesz uzyskać efekt gładkiej powierzchni ścian.