Energia słoneczna jest dziś coraz chętniej wykorzystywana również w zwykłych gospodarstwach domowych. Ludzie zauważyli i zdali sobie sprawę z tego, że energia słoneczna, która zostanie dobrze wykorzystana może nam przynieść sporo korzyści i oszczędności. Warto więc rozważyć inwestycję na przykład w kolektory słoneczne.

Z dotacją czy bez?

Jeśli mamy możliwość to warto starać się o dotację na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Ogniwa fotowoltaiczne stają się już coraz tańsze, a także ich skuteczność wzrasta. Jeśli rzeczywiście zdecydujemy się na panele fotowoltaiczne, to mamy szansę na spore oszczędności. Im więcej paneli tym większa oszczędność. Trzeba jednak liczyć się z tym, że na początku musimy zainwestować sporą ilość pieniędzy. Z reguły inwestycja wraca się w około 10 lat. Tak przynajmniej informują osoby, które zajmują się sprzedażą i montażem paneli fotowoltaicznych.
Gdzie szukać firm zajmujących się montażem i sprzedażą fotowoltaiki? Otóż w każdej miejscowości znajduje się punkt, gdzie zasięgniemy informacji na temat tej technologii oraz ewentualnych dotacji. Nie ważne czy jest to Szczecin, Warszawa, Zabrze, czy jeszcze jakaś mała miejscowość.