Wkład kominowy to ten element komina, który ma bezpośredni kontakt ze spalanymi substancjami. Niezwykle ważne jest, aby cechowała go duża trwałość i wytrzymałość – a o tym decyduje głównie rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji. Opcji jest kilka, w zależności od rodzaju pieca.

Kominy i kominki Wrocław – jakie wkłady?

Wkłady kominowe kwasowe wykonane są ze specjalnego rodzaju stali szlachetnej. Są bardzo trwałe, odporne na korozję oraz działanie kwaśnego i agresywnego kondensatu. Służą do urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym. Żaroodporne wkłady dostosowane są do kominków i piecyków opalanych paliwem stałym, to jest przede wszystkim drewnem i węglem. Są odporne na bardzo wysokie temperatury i cechuje je dobra szczelność.

wkłady kominowe kwasowe

Wkłady żaroodporne i kwasoodporne to dwa sprawdzone i świetnie spełniające swoją rolę materiały. W zależności od tego, czy planujemy gazowy system grzewczy, czy bardziej przemawia do nas widok drewna powoli spalającego się w kominku – możemy śmiało zdecydować się na jeden z nich. Dobry wkład uszczelni spaliny, zapewni ochronę przed zamakaniem oraz odpornością ogniową – będzie zarówno funkcjonalny, jak i bezpieczny.