Mieszkanie w bloku ma swoje wady i zalety. Jednym z niewątpliwych minusów jest niewielki metraż całego mieszkania, a tym samym niewielka kuchnia. Ale nawet w małej kuchni warto znaleźć miejsce, w którym uda się spokojnie skonsumować choćby szybkie śniadanie.

Przed zakupami mebli do kuchni, dobrze jest zastanowić się nad tym, jaka wielkość stołu i ilość krzeseł byłaby optymalna, biorąc pod uwagę liczebność naszej rodziny, a także jaki kształt stołu będzie odpowiedni dla naszej kuchni.

Stoły, które sprawdzą się zarówno w większej jak i mniejszej kuchni w bloku

Stół owalny oraz okrągły potrzebuje trochę więcej miejsca, ale daje szansę na swobodniejsze poruszanie się wokół niego, łatwiej jest odsunąć krzesła i nie obijamy się o kanty stołu. W kuchni w bloku przydać się może lekki stolik wykonany z tworzywa sztucznego oraz krzesła w tym samym stylu. Krzesła w takim zestawieniu mogą być składane, co pozwoli dodatkowo oszczędzić przestrzeń, gdyż po skończonym posiłku krzesła można złożyć i odstawić na bok.

W małej kuchni sprawdzić się może również stół rozkładany, który umożliwi dostosowanie wielkości każdorazowo, w zależności od liczby osób zasiadających do posiłku. Taki stół, po złożeniu, nie zajmuje dużo miejsca. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również stolik – pomocnik, którego niewielkie rozmiary sprawdzają się nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

W małej kuchni liczy się dobry pomysł

Dobrym pomysłem na stół z krzesłami do kuchni jest umieszczenie mebli tuż przy oknie. Dzięki temu kącik jadalny nie koliduje z częścią kuchenną. Zdarza się nawet, że parapet (jeśli jest odpowiednio głęboki) jest w stanie zastąpić stół kuchenny i można wykorzystać go do szybkiego śniadania.

Jak widzisz, nawet mała kuchnia w bloku może być optymalnie zagospodarowana i można w niej zjeść spokojnie posiłek. Wystarczy wybrać odpowiedni stół z krzesłami. Sprawdź ofertę zestawów do niewielkich kuchni w sklepie Meble.pl i wybierz taki, który stworzy w Twojej kuchni doskonały kącik jadalniany.